Hrisavé Grešuri alebo Veverička z Marsu

Autor: Miroslav Gregor | 1.12.2011 o 11:12 | (upravené 1.12.2011 o 19:45) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  357x

Myslím si, že ešto nikto z vás, možno až na pár vyvolených, ste nepočuli o kapele "Veverička z MArsu". Niet divu. Táto kapela vôbec nejstvuje, aspoň zatiaľ. Jej potenciálny zakladateľ pán "Hrisavé Grešuri" má podľa kuloárnych rečí a šeptov personálne napojenie na známu slovenskú kapelu "Hudba z Marsu". Ako by to všetko mohlo repsektívne  nemohlo byť si povieme v tomto článku.

O tom aká je slovenská hudobná scéna kvalitná/nekvalitná sa už dlhé roky vedú rôzne polemiky. Toto však  nechcem rozoberať, na to nemám potrebné vedomosti a ešte k tomu mám hudobný hluch. Slovenskú huodbnú scénu sledujem da sa povedať, že maximálne minimálne. nepoznám nijaké menej známe či undergroundové kapely. Poznám iba tie notoricky známe paradoxne nie z rádií, ale vďaka priateľom a známym.

Predstavte si, že by na našom malom slovensku vznikla ďalšia kapela do už tak zaplaveného hudobného trhu. Akú by mala šancu? AKý štýl by hrala? Vyprofilovala by sa tam nejaká známa osobnosť ako napríklad P. Habera, Kuly a pod. A nakoniec aká by bola životnosť takejto kapely?. Otázok je mnoho a na odpoveď si musíme počkať kým kapela vznikne, ak vôbec vznikne.

Hudobný trh je neúprosný,kto nezaujme alebo nevládze musí z kola von. Hudobný cintorín praská vo švíkoch , ale miesta je v ňom stále dosť. Myslím si, že by sa tento projekt v podobe myšlienky mohol udržať nejakú dobu, ba dokonca by mohol byť celkom úspešný. Kĺučom k úspechu podľa mňa je svieži repertóar a kvalitné texty bez prímesy klišé. V neposlednom rade rozhodujú fanúšikovia. Ak si kapela alebo projekt získa veľa aktívnych fanúšikov, môže vytrvať na hudobnom trhu aj niekoľko desiatok rokov.

O projekte "Hrisavé Grešuri" nabudúce.

O Veveričke viac tu http://hrisavegresuri.webnode.com/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?